Xzajezdu.cz – vaše cesta za dovolenou

VYHLEDÁVÁNÍ ZÁJEZDU

Země:
Oblast:
Místo:
Cena:
Odjezd od: Návrat do:
>> Rozšířené vyhledávání

FACEBOOK

ODBĚR NOVINEK

Žeravi Beach Alexandria Club ****+ PALUMBO REEF RESORT **** Lechtalské Alpy pro seniory *** ZOTAVOVNA MORAVA - Tatranská Lomnica *** Delphi Beach Alexandria Club **** JUFA Hotel Eisenerz - Almerlebnis 0

HOTEL:

DESTINACE:

DETAILY:

CENA:

ID: 675223

Indie - Fotoexpedice - Barevný svátek Holi a slavnost Hola Mohala

Termín: 12.03. (Út) - 23.03. (So) 2019

Délka pobytu: 12 dní, 11 nocí

Doprava: Letecky

Strava: Dle programu

Cena: 46 900 Kč

Poloha
Zaostříme nejen na bujarou oslavu jara a barev a sikhskou oslavu nového roku
Program
1. den
Letecky do INDIE.
2. den
Přílet do hlavního města Díllí. Odjezd přes rodiště Krišny Mathuru do Vrindavanu.
3. den
Vesnice Barsana, kde pohádkové fotografování začíná. Lathmar Holi v"uličkách a hlavním chrámu. Nejbarevnější hinduistický svátek světa – nic podobného jste nezažili. Barvy se střídají, ale dnes nevyvázneme jinak než nejčervenější. Dramatické fotografie barevného „masakru“. Sem chodil Krišna za Rádhou a mazal ji barevným práškem. Posype nás rudým práškem sám „Velký guru“? "
4. den
Další barevné slavnosti ve"vsi Nandgaon. Sem chodila Rádha, aby oplatila Krišnovi pomazání barvami. Zpívající muži v chrámu jsou zasypáváni sprškou barevných prášků a zkrápěni posvátným lektvarem. Barevní sádhuové. Místní krasavice v sárí bambusovými holemi tlučou muže přicházející z Barsany, ti se chrání koženými štíty. Taneční kreace a divoké bubnování. Která barva zvítězí dnes?
5. den
Holi ve Vrindavanu, centrum dění v chrámu Banke Bihari. Velká chrámová slavnost. Květinová sprška, masa lidí touží po posvátném lektvaru a božstvech. Strhující atmosféra květinové spršky. Růžové spřežení s malým Krišnou na trůnu. Rozesmátá ves Gokul na břehu Jamuny s další verzí Holi. Krišna zde prožil dětství. Průvod uličkami, malí Krišnové v oranžovém. Výprask bambusy. Barevný oltář pod otevřeným nebem. Vynikající indická kuchyně.
8. den
Vrindavan, Banke"Bihari a město Mathura na Jamuně. Plavba loďkou podél 25 ghátů. Višramův ghát, na kterém po zabití tyranského krále Kansy před 3500 lety odpočíval Krišna. Večerní ohnivý obřad na oslavu bohyně Matky Jamuny – Árti. Barevný chrám Dwarkadiš. Brána do starého města „Holi Gate“. Božský jogurtový nápoj lassi. Putování do Díllí. Přejezd nočním lehátkovým vlakem do Pandžábu.
9. den
Anandpur Sáhib a obří sikhská slavnost Hola Mohála. Tradičně odění Sikhové, jízda na koních, přehlídka bojových umění, svátečně nazdobení sloni i koně. Tisíce barevných poutníků táboří kolem městečka. Fotogenické formace a největší turbany světa. Divocí Sikhové na rozvážných slonech. Bláznivá jízda jezdce i na čtyřech koních současně. Obří jídelny pro příchozí. Šílená jízda motorek i aut ve „studni smrti“. Přejezd nočním lehátkovým vlakem do Díllí.
11. den
Prohlídka hlavního města Díllí. Monumentální mešity, pevnosti, paláce. Labyrint uliček starého Díllí. Páteční mešita je největší v"Indii, pojme až 25"000 věřících. Neopakovatelný výhled z minaretu. Rádž Ghát – místo zpopelnění Mahátmy Gándího, Indíry i Rádžíva Gándíových. Humajúnova hrobka – první mughálské mauzoleum.
12. den
Letecký návrat domů.
Doplňující informace
Staňte se svědky bouřlivých oslav a nejbizarnějších svátků světa. Zažijte nejbarevnější festival Holi v pestré Indii! Oslava příchodu jara, vítězství dobra nad zlem. Lidé se smějí, odpouštějí si a přejí „šťastný svátek Holi“. Zvesela prožijeme i Sikhskou slavnost Hola Mohála. Tradičně odění Sikhové, bohatý program. Jízda na koních, přehlídka bojových umění. Z akce si přivezete nezapomenutelné zážitky. " Akce je určená pro cestovatele se zájmem o fotografování a milovníky barevné Indie a festivalového reje. Zažijeme nejvyhlášenější indické svátky. Čekají vás barevná města, vůně nejen indického koření, lidmi přeplněná prostranství a všudypřítomné festivalové veselí. Navštívíte místa, kam turisté běžně nejezdí. Zájezdem vás provede fotograf a zkušený průvodce Honza Košťál, který vám ochotně poradí s focením."
Cena zahrnuje
Mezinárodní letenka. Letištní taxy. Veškerá doprava - pronajatá vozidla. 2x noční lehátkový vlak. 7x ubytování v"hotelech střední turistické kategorie, ve dvoulůžkových pokojích s"vlastním příslušenstvím. Český průvodce. Místní průvodci dle potřeb. Cestovní pojištění.
Cena nezahrnuje
Vstupní e-vízum do Indie 2 250 Kč. Vstupné do památek. Stravování. Spropitné. Příplatek za jednolůžkový pokoj 4 900 Kč.
12.03. (Út) - 23.03. (So) 2019 - 12 dní, 11 nocíStravováníDopravaSlevaCenaCeník
Dospělá osoba
Dle programu
Letecky/
-46 900 Kč
Vybrat termín
01.03. (Ne) - 12.03. (Čt) 2020 - 12 dní, 11 nocí
Dospělá osoba
Dle programu
Letecky/
-46 900 Kč
Vybrat termín
Cena zájezdu, popř. souhrnná cena zájezdu bude sdělena našimi pracovníky a bude uvedena ve smlouvě o zájezdu /potvrzení o zájezdu.
Informace o zájezdu
ZeměIndie
MístoIndie
HotelIndie - Fotoexpedice - Barevný svátek Holi a slavnost Hola Mohala
Dospělá osoba
Termín12.03.2019 - 23.03.2019
DopravaLetecky
Odletové/odjezdové místo
StravováníDle programu
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon *:
Ulice *:
Město *:
Psč *:
Poznámka *:
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Pořádající CK: Livingstone s.r.o. IČO: 26248051

Počasí

PŘIHLÁŠENÍ

Nejste přihlášen

V kufru máte 0 zájezdů

KURZY MĚN

Euro125.43
Americký dolar121.80
Britská libra128.63
Bulharský leva113.00
Egyptská libra11.24
Chorvatská kuna13.42
Thajský baht10067.15
Tuniský dinár18.04
Turecká lira13.47

GO PARKING

Parkování Letiště Praha. GO parking s.r.o.

 

Top destinace

Itálie
Bibioneod 2 790>>
Rosolina Mareod 552>>
Chorvatsko
Porečod 5 265>>
Živogoščeod 6 232>>
Bulharsko
Slunečné Pobřežíod 9 405>>
Burgasod 8 990>>
Řecko
Falirakiod 10 790>>
Baliod 7 990>>
Rakousko
Rakouskood 440>>
Eisenerzod 2 380>>
Vytvářím objednávku...